http://www.maltezskapomoc.cz

Maltézská pomoc je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.
Možná objevíte i vy způsob, jak přispět.

https://cz.pinterest.com

Pinterest je místo, kde si můžete zdarma vytvářet tématické kolekce obrázků či fotografií, které najdete na webu online, nebo je nahrajete z vlastního počítače. Jedná se tedy o online záložkování obrázků. Většinou link u každého obrázku vede na nějaké zajímavé místo např. s návodem jak sázet rajčata, nebo jak fotit svatby. Vše je ovšem zcela zdarma.


http://www.googlefight.com

Nevíte, jak se nějaké slovo píše? Zkuste požádat o "pomoc internetové publikum" - Google vám zjistí, který výraz je na na světové síti frekventovanější. Takže, i když uděláte chybu, nebudete za pitomce pro většinu.http://www.imdb.com

Nemůžete si vzpomenout na jméno režiséra toho amerického filmu, ve kterém hrál ten ... no ten co hrál i v tom filmu o .... jak se jmenoval .... tak to jste na tom pravém místě! Pokud preferujete české zdroje, zkuste to tady.


https://www.instagram.com/fotoreich/

Že fotím, ví asi většina z vás. Ale možná všichni nevíte, že svoje fotky - nebo jak se odborně říká "portfolio" - mám na instagramu. Budu rád, když mne tam navštívíte, stanete se mými sledujícími a občas fotky, které se vám zalíbí, olajkujete.

http://www.kindle.com

E-knihy se jsou plnohodnotnou (téměř) variantou pro papírové knihy. Dnes je dostupných spousta knih v češtině i slovenštině. A na čem eknihy číst? S kteroukoli čtečkou KINDLE'' neuděláte chybu, ale máte-li dost peněz a toužíte po vodotěsné verzi, sáhněte po 7'' OASIS 2.
Jestli vás zajímá problematika eknih tak tady je hezká definice. Zajímáte-li se o stahování knih, pak je třeba si něco přečíst o autorských právech. A téměř nezbytný pro milovníka e-knih je také program CALIBRE.

https://www.i60.cz

i60.cz je internetový lifestylový portál pro aktivní ženy a muže zralého věku, ale nejen pro ně.
Obsahuje řadu rubrik, o kterých by ti mladí těžko soudili, že zajímají generaci 60+. Ale jo - zajímají.


http://www.linkedin.com

LinkedIn je sociální síť orientovaná na profesní kontakty. Spuštěna byla v květnu roku 2003. Jejím hlavním cílem je “professional networking”, tedy kontakty mezi profesionály. LinkedIn má více než 300 milionů členů asi ze 200 zemí. Žel, po akvizici firmy Microsoftem v r. 2016 byla značně omezena její (bezplatná) funkčnost, ale i tak je velmi užitečná zejména pro ty, kteří hledají nové zaměstnání. Více zde a nebo zde.

http://www.historiepocitacu.cz

Je poměrně překvapující, že o historii počítačů u nás se tak málo ví a píše. Víte, že první československý maniframe byl zprovozněn v r. 1958? Víte, kdo to byl Antonín Svoboda? Zajímá vás jak to začalo?

 

Návrat na hlavní stránku